1 2 3 4
 

Projektor - kielecki magazyn kulturalny

 

Redaktor naczelny: PAWEŁ CHMIELEWSKI.  Wydawca: STOWARZYSZENIE TWÓRCZE "ZENIT", ul. Zbożowa 4 lok. 11, 25-416 KIELCE, www.zenit.org.pl  ISSN 2353-1037, KONTAKT: projektorkielce[at]onet.eu lub 605 343 341.  Nakład: 1200-1500 egz.  Kopiowanie treści bez zgody wydawcy i redakcji jest naruszeniem ustawy o prawach autorskich i pokrewnych. Cytowanie może opierać się na ogólnie przyjętych zasadach, z zaznaczeniem źródła i autora tekstu lub zamieszczeniem odsyłacza do materiału prasowego.

Więcej informacji

Ostatni numer

"Projektor" 4(31)  - 32 Mb pdf  

"PROJEKTOR" 4(31) - 8,5 Mb ePub

Tematem wiodącym numeru 4(51)/2018 magazynu “Projektor” jest zderzenie natury z kulturą – ukazanie w jaki sposób literatura, film, teatr, sztuki wizualne korzystają, przetwarzają otaczającą nas przyrodę – jako inspirację, jako źródło symboli, jako odskocznię od cywilizacji, ale również jako zagrożenie. Pokazuje jak we współczesnej urbanistyce łączy się architekturę z przyrodą, tworząc miasta-ogrody, a jak z muzyką – kreując tradycyjne, folklorystyczne lub współczesne, elektroniczne brzmienia oraz jak w przekazie marketingowo-kulturowym manipuluje się pojęciem “naturalne”, co “myślą”, “czują”, a nawet “współodczuwają” drzewa, grzyby i zioła.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

 

Nasze Wydawnictwa

Obok magazynu kulturalnego "Projektor" publikujemy również komiksy, foldery wystaw i katalogi festiwali.

Czytaj więcej....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARCHIWUM TEKSTÓW

W archiwum artykułów (zawierającym teksty z lat 2013-2016) zostały one pogrupowane w sześciu działach: Książki; Komiks; Muzyka; Film; Popkultura; Plastyka

Czytaj więcej...